ПН-НД 09:00 - 19:00

У кошику порожньо!

Опалення приватного будинку на основі електричної теплої підлоги

Опалення приватного будинку на основі електричної теплої підлоги

2018-02-08 21:29:28   6   1673

Електрична тепла підлога, як основне опалення приватного будинку

    Електрична тепла підлога — це сучасне розв'язання проблеми опалення приміщень різної конфігурації та призначення. Але, чи буде вона таким же ефективним джерелом тепла, як водяне опалення, масляні радіатори, електричні конвектори?  Опалення приватного будинку на основі електричної теплої підлоги   Таке питання, як правило, задають власники квартир і приватних будинків в наступних ситуаціях:

  • в будинку або квартирі відсутній будь-який вид обігріву;
  • установка водяного опалення проблематична або взагалі неможлива;
  • бажання замінити радіаторну систему опалення для збереження естетичного вигляду будинку;
  • індивідуальні причини.

    У нашій країні все частіше починають використовувати електричну теплу підлогу як спосіб основного опалення приватного будинку, відмовляючись від водяного та іншого опалення.

    Є кілька критеріїв, які необхідно виконати, якщо ви зібралися встановлювати теплу підлогу у якості основного обігрівача приміщення:

  • потужність електричної системи обігріву повинна бути не менше 150 Вт/м.кв ;
  • укладка теплої підлоги повинна покривати більш як 70% від загальної площі кімнати, квартири або будинку.

Який тип теплої підлоги найбільш підійде для основного опалення приватного будинку?

Який тип теплої підлоги найбільш підійде для основного опалення    Найчастіше основним елементом для обігріву використовують одно або двожильний нагрівальний кабель, у якого ізоляційний шар виконаний з термостійкого ПВХ пластикату, плюс екран має ще одну додаткову ізоляцію. Дана конструкція кабелю, відрізняється високим рівнем безпеки в плані електрозахисту.

    Щоб тепла підлога мала максимальну ефективність, необхідно підготувати основу до його монтажу, а саме детально продумати теплоізоляцію підлог. Прекрасним варіантом в даному випадку є пінополістирольні плити товщиною від 30 мм. Верхній шар — алюмінієва фольга, що особливо важливо для приміщень на першому поверсі. Після укладання теплоізоляційного шару з плит ППС, здійснюється стяжка клейовим розчином товщиною більш як 3 мм, на яку, безпосередньо, і монтуються нагрівальні кабелі.

    Комплект системи теплої підлоги, найчастіше, складається з:

  • кабелю (одно- або двожильного);
  • монтажної стрічки;
  • гофрованої трубки для датчика температури;
  • інструкції з установки підключення та експлуатації.

    Перед тим, як купувати електричну теплу підлогу для опалення приватного будинку, визначте довжину кабелю, щоб забезпечити теплом необхідну територію. Важливою характеристикою при підрахунку довжини нагрівального кабелю є крок його укладання!

    Після монтажу система теплої підлоги заливається стяжкою товщиною 4-5 см. Саме в шарі клейового розчину акумулюється тепло від кабелю, яке потім передається у повітря кімнати. Зверху виконують монтаж підлогового покриття.

Що потрібно враховувати під час монтажу система теплої підлоги для опалення приватного будинку?

    Розглянемо корисні поради, які допоможуть уникнути різних неприємних ситуацій при монтажі теплої підлоги:

  • не можна під час укладання різати гріючий кабель. Якщо ви придбали трохи більше кабелю, чим виявилося потрібно, краще зменшити крок вкладання. Відрізання зайвої довжини призводить до швидкого перегорання теплої підлоги;
  • перше включення теплої підлоги дозволяється тільки після повного висихання стяжки. А це приблизно через 28-30 днів;
  • перевіряти працездатність кабелю в змотаному вигляді не можна, інакше він перестане працювати ще до початку експлуатації.

При дотриманні всіх рекомендацій по установці та використанні гріючих кабелів, теплу підлогу можна застосовувати в якості основного опалення квартири або будинку. Це безпечно, зручно і вигідно з естетичної точки зору.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!